Vše co potřebujete vědět o Samsung Galaxy Z Flip 3...

Vše co potřebujete vědět o Samsung Galaxy Z Flip 3...

Samsung Galaxy Z Flip 3 je konečně na trhu! Nabízí radikální technologické vylepšení, má odolnější povrch a navíc je voděodolný. Výrobce sází na cenu, kterou chce oslovit spotřebitele. Jak si Samsung poradil s některými úskalími u předchozího modelu se dozvíte v tomto článku.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Samsung Galaxy Z Flip 3 je konečně na trhu! Nabízí radikální technologické vylepšení, má odolnější povrch a navíc je voděodolný. Výrobce sází na cenu, kterou chce oslovit spotřebitele. Jak si Samsung poradil s některými úskalími u předchozího modelu se dozvíte v tomto článku.

Uplynulý rok byl pro trh s telefony náročný. Když se pandemie koronaviru začala šířit po celém světě, spotřebitelé přestali kupovat smartphony a místo toho utráceli peníze za notebooky, webové kamery a další vybavení pro práci z domova. Prodeje telefonů se nyní zotavují a to také částečně díky novým, levným 5G telefonům. Spotřebitelé však zatím nejsou ochotni příliš riskovat v nové kategorii zařízení.

Dalo by se říci, že se korejská společnost Samsung vývojem nových typů mobilního zařízení, upsala ďáblu. Nový typ skládacího zařízení může být risk, který se společnosti nemusí vyplatit, proto vsází všechny karty na cenu skládacího mobilu, která by měla být velmi dostupná. Oproti tomu společnost Apple v tichosti vyčkává a čeká na reakci spotřebitelů. Samsung rozehrál hazard o budoucnosti mobilních zařízení a pokud uspěje, strhne se velký boj o prvenství na trhu mezi Applem a Samsungem.

Z Flip 3 uveden na trh vedle Z Fold 3 a stejně jako ten větší skládací telefon, zjistíte, že Z Flip 3 je spíše iterativní aktualizací svého předchůdce než výrazně odlišným zařízením, i když existují některé vítané vychytávky. Vzhled ale může klamat, a jakmile telefon dostanete do ruky, všimnete si několika vylepšení.

Na rozdíl od celoskleněného originálu má telefon plastová záda „Glasstic“ se sklem obklopujícím modul fotoaparátu, a přestože jsou jeho rozměry a hmotnost v zásadě stejné jako dříve, nový telefon se drží mnohem pevněji. Plast je odolnější vůči pádu než sklo a obecně se také snáze drží, což znamená, že Flip nevyklouzne z mokré ruky.

Obrovskou změnou je, že cena je výrazně nižší než původní Flip. Jasně se jedná se o nejlepší véčkový skládací telefon, který v současné době existuje, ale některé jeho funkce potřebují ještě dotáhnout. Například po zavření telefonu v něm vzniká mezera, díky čemuž je telefon v této poloze méně odolný, než by mohl být. Navíc jeho zpětné otevření jde poněkud ztuha. Stejně jako původní Galaxy Z Flip má i Z Flip 3 boční snímač otisků prstů a jako u originálu, je při rozložení telefonu trochu těžké na něj dosáhnout.

Telefon je dodáván v několika různých barvách, včetně béžové, černé, zelené a fialové, ačkoli některé jsou exkluzivní pro webové stránky Samsung v závislosti na vaší oblasti. Hlavní displej je stejný 6,7palcový panel FHD+ jako model 2020, ačkoli jeho obnovovací frekvence byla zvýšena až na 120 Hz. Skládací mechanismus není za displejem příliš patrný, na rozdíl od původního Flipu a všech modelů Fold, což je příjemná změna, i když stále není žádným způsobem zcela skrytý.

Větší vylepšení bylo provedeno na vnějším displeji, který byl u původního Flipu 1,1 palce, ale zde dosahuje značného nárůstu na 1,9 palce. Díky tomu je snáze vidět přepracované rozložení tohoto displeje, což je užitečné díky novému nastavení, které vám umožňuje měnit aplikace na krycím displeji tak, aby napodobovaly vaše Galaxy Watch 4.

Na zadní straně jsou 12 MPX široké a 12 MPX ultraširoké fotoaparáty, přestože senzory mají větší pixely než v původním Flipu, obrázky jsou tak o něco jasnější a barevnější. Přední fotoaparát s rozlišením 10 MPX se také v podstatě nezměnil, i když o velikosti senzoru zde nevíme.

Režim fotoaparátu se také zdá být identický s předchozím modelem. K dispozici je režim Flex, takže můžete telefon částečně složit do pravého úhlu a použít jednu stranu jako stojan, aby byla druhá strana plná fotoaparátu stabilní, a standardní režimy, které najdete na Galaxy S21. Přiblížení je plně digitální a dosahuje až 10x.

Nastavení fotoaparátu zde není srovnatelné s tím, co najdete na jiných nedávných vlajkových lodích Samsung, jako je S21, takže tento telefon nekupujte s očekáváním fantastických fotografií.

Galaxy Z Flip 3 má stejnou baterii 3 300 mAh jako její předchůdce, což je u telefonu s 6,7palcovým displejem na světlé straně málo, ale hádáme, že díky sklápění telefonu, vznikají omezení velikosti baterie. Díky tomu je její kapacita omezená.

Nezmění se ani 15W nabíjení, které bychom považovali za pomalé, pokud by baterie nebyla relativně malá. Existuje zde také bezdrátové nabíjení, které funguje lépe, když je telefon složený zavřený kvůli umístění nabíjecí cívky v telefonu.

Neobjednávejte si Samsung Galaxy Z Flip 3, pokud očekáváte úplně jiný telefon než původní Z Flip - má stejné rozměry, fotoaparáty, baterii i software. A po úplném testování nejsme přesvědčeni, že to za ty peníze stojí - problémy s tvarovým faktorem číhají kolem Z Flip 3 jako temný mrak.

Existuje však několik vylepšení, která by mohla oslovit ty, kteří původní Flip přeskočili, ale přesto je to lákalo. Čipová sada je lepší, získáte větší vnější displej a vnitřní obrazovka má rychlejší obnovovací frekvenci.

Ale nakonec to může být cena, která si vás nakonec získá i když je tento telefon stále super drahý, není tak drahý jako jeho předchůdce. Jeho nedokonalosti však neospravedlňují jeho cenu. Samsung Galaxy Z Flip 3 je sexi trik pokud chcete na večírku někoho zaujmout a rozhodně vás nenaplní při každodenní práci na smartphone. Pokud chcete utratit hodně peněz, doporučujeme dát přednost tradičnímu smartphone a s experimenty ještě počkat.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů