článek

Víte jaký je rozdíl mezi depilátorem a epilátorem?


Oba přístroje slouží k odstraňování chloupků na těle, jen každé z těchto zařízení odstraňuje chloupky odlišně. Jeden přístroj chloupky vytrhne z kůže, druhý chloupek pouze seřízne a zarovná jeho délku tak, aby nevyčníval z povrchu kůže...
(celý článek)

Oba přístroje slouží k odstraňování chloupků na těle, jen každé z těchto zařízení odstraňuje chloupky odlišně. Jeden přístroj chloupky vytrhne z kůže, druhý chloupek pouze seřízne a zarovná jeho délku...
Sdílejte obsah s přáteliPříroda se pomalu probouzí a my začínáme odhazovat svršky. Mnoho mužů a žen, nemá přesně jasno v tom, jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. A jaký je tedy rozdíl mezi epilací a depilací. Tyto dva pojmy si pletou také někteří prodejci. Jak to tedy je správně? Kdy použít epilátor a k čemu slouží depilátor?

Oba přístroje slouží k odstraňování chloupků na těle, jen každé z těchto zařízení odstraňuje chloupky odlišně. Jeden přístroj chloupky vytrhne z kůže, druhý chloupek pouze seřízne a zarovná jeho délku tak, aby nevyčníval z povrchu kůže.

Epilátor


Tento elektrický strojek, který vytrhává chloupky i s kořínky je poněkud bolestivější varianta. Nicméně s tím docílíte dlouhodobého účinku. Funkčně k tomu využívá nejčastěji hlavici s rotujícími pinzetami. Epilace může být provedena ale i laserem; tím se docílí ne jen dlouhodobé odstranění chloupků, ale dokonce trvalé. Po určité době používání epilátoru, přestane být epilace bolestivá.

Depilátor


Oproti tomu depilátor je elektronický strojek, ale třeba i obyčejná žiletka, jejichž pomocí odřízneme chloupek těsně nad povrchem pokožky. Použití je oproti epilátoru méně bolestivé. S pojmenováním depilátor se tak často nesetkáváme. Je to proto, že depilátorem je vlastně jakékoliv zařízení, které slouží k oholení chlupů z těla. Za depilátor můžeme považovat klasický dámský holící strojek, protože holí, tedy depiluje.

Dva v jednom


Ovšem existují i holicí strojky, které mají obě funkce: depilační a epilační. Poznáte to tak, že holicí strojek má dvě hlavice, lidově řečeno jednu stříkací, druhou trhací.

Beper Dámský dobíjecí depilátor 40220

Beper Dámský dobíjecí depilátor 40220


719,- Kč

Výrobky italské značky Beper vynikají hezkým a poutavým provedením, a proto dobře zapadnou do vaší domácnosti. Mezi produkty můžeme zařadit například malé domácí elektro spotřebiče a příslušenství.


Epilátor Philips BRP586/00 Satinelle Prestige

Epilátor Philips BRP586/00 Satinelle Prestige


4 499,- Kč

7 v 1 Péče o celé tělo, od hlavy až po paty, epilátor pro mokré a suché používání, úro nohy, tělo, tvář a chodidla, keramické disky, které uchopí i jemné chloupky, 7 možností péče o tělo a obličej.


Depilátor Remington IPL6250

Depilátor Remington IPL6250


4 380,- Kč

Dosáhněte trvalých výsledků díky žárovce INFINITY Studie dokázaly, že s žárovkou INFINITY využijete až cca 1 000 záblesků pro odstranění chloupků na celém těle


Epilátor Braun Silk épil 5-511 Wet&Dry

Epilátor Braun Silk épil 5-511 Wet&Dry


1 871,- Kč

Epilátor epilace namokro, omyvatelná hlavice a výkyvná hlavice, počet pinzet 28, počet rychlostí 2, typ napájení akumulátor, počet nástavců 1.


Depilátor Philips SatinShave Advanced BRL140/00 bílý

Depilátor Philips SatinShave Advanced BRL140/00 bílý


1 049,- Kč

Dámský elektrický holicí strojek pro mokré a suché holení, s jednoduchou planžetou, doba nabíjení: 8 hodin, 4 kusy příslušenství.


ECG OP 300 Epilátor 3v1 s nástavci

ECG OP 300 Epilátor 3v1 s nástavci


497,- Kč

Strojek je zároveň epilátor, holicí strojek a pilník na paty.


Depilátor Braun Silk&Soft LS5160 modrý

Depilátor Braun Silk&Soft LS5160 modrý


1 199,- Kč

Dámský holicí strojek Braun Silk-épil je systém 3-v-1 s holicím strojkem, zastřihovačem a peelingem. Poskytuje mimořádně hladké a pohodlné holení, zatímco jemně peelinguje pokožku a zajišťuje hladké, zářivé výsledky.


Obličejový epilátor Braun Face 830 bílý

Obličejový epilátor Braun Face 830 bílý


1 999,- Kč

Obličejový epilátor s čisticím kartáčkem, přesná epilace a hloubkové čištění pórů.


Orava Depilátor nosních chloupků SC-10

Orava Depilátor nosních chloupků SC-10


105,- Kč

Stříhací hlava na zastřihávání vlasů, vousů a brady 2 výměnné omyvatelné stříhací hlavy integrované osvětlení.


ESPERANZA EBD004 BORA BORA - EPILÁTOR, HOLÍCÍ STROJEK, ODSTRAŇOVAČ MOZOLŮ

ESPERANZA EBD004 BORA BORA - EPILÁTOR, HOLÍCÍ STROJEK, ODSTRAŇOVAČ MOZOLŮ


358,- Kč

Epilátor, holící strojek, odstraňovač mozolů.  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu