Školní potřeby – čas návratu do škol se blíží, tak buďte připraveni

Školní potřeby – čas návratu do škol se blíží, tak buďte připraveni

Návrat dětí do školních lavic se blíží, a proto je nutné přiblížit se po prázdninovém letu zase k povrchu zemskému. Cestování vás doufáme dostalo do míst, kde se vám i dětem líbilo a vy jste si volný čas náležitě užili.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Návrat dětí do školních lavic se blíží, a proto je nutné přiblížit se po prázdninovém letu zase k povrchu zemskému. Cestování vás doufáme dostalo do míst, kde se vám i dětem líbilo a vy jste si volný čas náležitě užili. Tak to má být. Jenže nastal čas věnovat se profánnějším věcem. Tou je třeba papírnictví narvané k prasknutí na konci prázdnin. Hrůzou pološílení rodiče se přehrabují ve zbytcích školních potřeb a pomůcek a jejich nervy odešly kamsi na výlet. Jenže jde to i jinak, jak poradíme v tomto článku.

Školní potřeby

Je to stejné jako s vánočními dárky. Kupované v průběhu celého roku udělají v prosinci pod vánočním stromem pořádnou hromadu a vaše peněženka bude happy. A proto když vám něco připadne pod oko třeba v červenci, neváhejte, neříkejte si, koupím to všechno najednou, právě to něco, tu jednu dvě věci budete mít vyřešené. Pomáhá to.

Ve větších prodejnách budete mít větší výběr zboží a také o něco lepší cenu, ale ne takový zákaznický servis. V malém papírnictví se vám a vašemu potomkovi bude věnovat prodavačka (nebude-li mít migrénu), která by měla fundovaně poradit. Co se týká ceny, jednoznačně vyhrává nákup školních potřeb on-line. Přes internet si v klidu vyberete a třeba narazíte i na společnost, která vám objednané zboží přiveze zdarma.

Ovšem chce-li si vaše drobotina zkušeně vybrat sama, věci si pořádně osahat a prohlédnout, je potřeba do obchodu přijít minimálně s představou, ideálně s přesným seznamem, co koupit. Dejte tomu čas a nechte je, aby si pořádně rozmyslely, jakou barvu, jaký motiv, jaký obrázek a tak dále. U dětí rozhodování trvá o něco déle, tak ně nespěchejte. I my, dospělí, máme často problém volit mezi lákavými alternativami, a že vše nové je pro děti atraktivní, zůstává bez debat.

Vhodnou strategií se zdá být školní potřeby designově sladit, a to jak barvou, tak motivy či obrázky. Superhrdinky, superhrdinové, dinosauři, zvířátka, jak je libo. Třeba pro vás a vaše dítě bude fajn, když vytvoříte ucelený soubor školních potřeb, které bude něco spojovat. Děti se potom ve svých věcech lépe orientují, škola je pro ně leckdy docela náročná, tak jim to tímto ulehčete. A obchodníci to vědí, takže takové zboží nabízejí. Je tady však jedno ale. Na pultech obchodů můžete také najít sety školních potřeb, které podle reklamního popisku řeší všechno. Není tomu tak. Je nutné zkontrolovat jak obsah daného setu, tak požadavky školy / vzdělávací nebo volnočasové organizace.

Školní potřeby – co koupit už o prázdninách

Největší pozornost věnujte výběru školního batohu či aktovky. Ten (ta) se opravdu dá koupit už ve velkém předstihu, což má několik nezanedbatelných výhod. Vaše dítko si na školní batoh zvykne, pořádně ho prozkoumá a pozná. Každou tajnou kapsu, každou šikovnou přihrádku. Dále se školním batohem bude chlubit, kudy bude chodit. A bude na něj náležitě pyšné. Pro vás jako rodiče časný nákup školního batohu zase znamená, že bude širší výběr a lepší cena, než tomu tak je 25. srpna.

Dále můžete už o prázdninách kupovat penál, tužky, pastelky, přezůvky, kecky na tělocvik, krabičku na sváču nebo lahev na pití. Rovněž doporučujeme pořídit už teď jeden menší batůžek, který se bude hodit na výlety nebo do kroužků.

Pro lepší orientaci ve věcech jak pro dítě, tak pro paní učitelku opatřete jednotlivé školní potřeby samolepkou se jménem nebo jednoduchým obrázkem. Označit tak lze i oblečení a boty. Takto označené věci se zpravidla vracejí (po putování po celé škole) do rukou svého malého majitele.

Školní potřeby – co koupit až na začátku školního roku

Rovnou to prozradíme – kapsář, sešity, pera, obaly na sešity, výtvarné potřeby a vybavení na kroužky. Spousta škol totiž tápajícím rodičům poskytuje seznam, který školní potřeby sesumíruje. Některé školy také psací potřeby žákům samy kupují, což představuje tu nejlepší variantu. Vy jenom zaplatíte škole a ta všechno zařídí a koupí. V tomto případě pro školy fungují množstevní slevy, takže to budete mít levnější.

S kapsářem se také vyplatí radši počkat. Některé školy kapsáře vyžadují, ale některé zase používají lavice, na něž se kapsář nedá pověsit.

Jestliže sešity nenakoupí škola, musíte počkat na požadavky jednotlivých učitelů, kteří pro svůj předmět požadují určitý počet stránek nebo určitou velikost nebo linkování nebo… Však se k vám tato informace dostane a vy se podle ní zařídíte. Stejné je to u psacích potřeb. Nejsou-li dodány přímo školou, počkejte, dostanete od ní instrukce, které psací potřeby budou potřeba.

Výtvarné potřeby jsou stejný příběh. Zjistěte, zda je objednává škola, a když ne, tak vyčkejte instrukcí. V kufříku na výtvarku by neměly chybět tempery, vodovky, voskovky, lepidlo na papír, nůžky a různé velikosti štětců.

A nakonec. Nekupujte vše bezhlavě. Nejdřív se doma podívejte, zda něco ze školních potřeb už nemáte doma, abyste je doma nehromadili v několika duplikátech. Často také stačí pastelky ořezat, koupit náplně do per, školní brašnu vyprat a tak dále.

Přejeme vašim dětem ve škole mnoho zdaru a vám pevné nervy!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů