článek

Recenze na iPhone X novou verzi telefonu iPhone od Applu


Když poprvé uvidíte iPhone X, pochopíte, že až teď přišla ta pravá revoluce. iPhone X je zcela jiný. Jde o velmi povedené, propracované zařízení...
(celý článek)

Když poprvé uvidíte iPhone X, pochopíte, že až teď přišla ta pravá revoluce. iPhone X je zcela jiný. Jde o velmi povedené, propracované zařízení....
Sdílejte obsah s přáteliApple se po několik generací držel stejného stylu, který se po vizuální stránce nemusel líbit úplně každému. Brilantní zpracování mu ale nikdo upřít nemohl. Tentokrát ale v Apple udělali věci jinak a daleko lépe. Mobilní telefon iPhone X kompletně vyměnil použité materiály. Nyní telefonu dominuje sklo a nerezová ocel.

Vypadá tento mobilní telefon naprosto skvěle? Určitě. Ale rozbije se daleko snadněji? Ano. Díky použitému sklu se telefon drží lépe v ruce, neklouže a jen málokdy budete mít potřebu si ho v ruce nějak porovnávat. Hlavním důvodem k využitím skla je ale možnost bezdrátového nabíjení, kde Apple konečně dohnal konkurenci. iPhone X podporuje také rychlonabíjení, ale rychlonabíječku v balení nenajdete. Budete si ji muset zakoupit za dalších 2000 Kč.

Vyberte si z nabídky iPhone X

Čím je iPhone X charakteristický?

Výřezem na horní hraně obrazovky. Všímám si ho ale jen, když sleduji videa. Mimo to je ale poměrně subtilní, např. v porovnání s Essential Phone, kde je výřez sice menší, ale o to víc agresivní.

DISPLEJ

Barvy a kontrast jsou skvělé a ostrost displeje je opravdu prvotřídní. Přestože tento displej pro Apple vyrábí Samsung, tak je finální kalibrace barev na straně Apple úplně úžasná. Barvy zde nejsou vůbec přepálené, tak jako to bývá u jiných displejů. Jedná se také o první bezrámečkový telefon z dílny Apple. Finální dojem je skutečně dech beroucí. Máte pocit, že v ruce držíte jen samotný displej, a ne mobil s úhlopříčkou 6.0".  

Vyberte si z nabídky iPhone X

VÝKON

Výkon je naprosto skvělý. Výdrž baterie byla velmi nadprůměrná, na konci dne jsem běžně měla kolem 20 %, což odpovídá zhruba 6 hodinám. Opravdu příjemným překvapením jsou stereo reproduktory. Zvuk je čistý a bohatý na hloubky a výšky.

FOTOAPARÁT

Kvalita je velice podobná iPhonu 8 Plus. Na zadní straně jsou 2 senzory, oba s optickou stabilizací obrazu a kvalita výsledných fotek je fenomenální. Vedle klasického modu můžete využít také tzv. portrait mode, umožňující okamžitě upravit výslednou fotku, co se týče světla, hloubky, ostrosti apod. Místo, kde se ale dějí ty největší změny, je na přední straně telefonu.

Co mi na iPhonu X hodně vadí, je vystupující čočka zadního fotoaparátu. Telefon se kvůli ní hodně kolíbá, když ho položíte na stůl, a ruší to i při bezdrátovém nabíjení.

Vyberte si z nabídky iPhone X


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Elektronika

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: