článek

Proč je důležité mít v zimě hlavu v teple a jak na to


Když začne foukat studený vítr ze severu a teplota stále klesá a klesá, začnou se mnozí z nás poohlížet po teplém kabátě či péřové bundě, silných ponožkách, šále a zimních botách...
(celý článek)

Když začne foukat studený vítr ze severu a teplota stále klesá a klesá, začnou se mnozí z nás poohlížet po teplém kabátě či péřové bundě, silných ponožkách, šále a zimních botách....
Sdílejte obsah s přáteliNěkteří začnou nosit i čepici. Jsou mezi námi ale výjimky. Někdo klidně prochodí celou zimu s hlavou odkrytou, i když třeba už mrzne až praští. Tihle prostovlasí lidé k tomu mají spoustu důvodů. „Čepice mi nesluší.“ Tento častý argument používají hlavně ženy. Je to naprostý nesmysl, jen nenašly tu pravou. „Mastí se pod ní vlasy.“ Taky ženský argument. Ale dámy, přece si myjeme vlasy tak často, jak je potřeba, a možná to bude tedy trochu častěji. Za to teploučko to přece stojí. „Čepice mi zničí pracně vytvořený účes.“ Je to docela možné, tady záleží na tom, čemu dáte přednost, omrzlinám nebo dokonalému účesu?

>> Vyberte Čepici pro sebe nebo své blízké <<

Z medicínského hlediska je nošení pokrývek hlavy v nepříznivém, studeném a mrazivém počasí správné. Omrzlé uši nejsou nic příjemného a nastydlé dutiny z ofouknutí ledovým severákem také ne. Ani z procházky krásným zimním městem nebo zasněženou přírodou taky nebudete mít to pravé potěšení, když vám zimou zčervenají uši i nos. Nemáte-li hlavu v teple, tak vám svařák z vánočních trhů nepomůže.

>> Vyberte Čepici pro sebe nebo své blízké <<

Měli byste se začít poohlížet po pokrývce hlavy, která vám bude slušet, která vás zahřeje a která v mnoha případech bude i perfektním módním doplňkem. A to se zdaleka netýká jen žen, i když pro muže možná nenajdete tolik různých tvarů čepic, kulichů a klobouků. Ale pořád ješte mohou muži volit mezi různými materiály, barvami a tvary, nehledě na značky.

>> Vyberte Čepici pro sebe nebo své blízké <<

Je už na každém, jestli sáhne po zateplené čepici s širokým hranatým kšiltem, což je právě letošní módní novinka. Pro chladné období je ušitá z manšestru, srsti, vlny či kůže. Nebo si vyberete čepici pletenou, s bambulí i bez, hladkou či ozdobenou perličkami nebo lesklými kamínky, nebo tu tzv. trpasličí? Stále oblíbené jsou sportovně laděné kulichy nebo čepice s klapkami na uši, které uvítáme hlavně v opravdu mrazivých dnech. Nosí se barety i beranice. V neposlední řadě jsou tu pro opravdové dámy a gentlemany klobouky. Sportovního i společenského střihu. Ty nám sice uši neochrání, ale nehodláme-li strávit venku celý den, jako pokrývka hlavy plně postačí.

>> Vyberte Čepici pro sebe nebo své blízké <<

Věřte tomu, že je možné nosit v zimě čepici a nevypadat u toho úplně jako idiot. Proč bychom měli mrznout, když čepice jsou in. A výběr je opravdu neskutečně veliký. Stačí projít nabídku a pár si jich vyzkoušet. Možná zjistíte, že v čepici vám to vážně moc sluší.


  • Autor: Hana Rohlenová
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu