článek

Opravdová bomba na trhu jménem Samsung Galaxy S9


Samsung Galaxy S9 je opravdové dělo mezi mobilními telefony. Na telefon, který stojí přes 20 tisíc Kč, by to nemělo být nic překvapujícího. Není perfektní ve všech ohledech, ale k jeho dokonalosti chybí opravdu málo. Vyplatí se do něj zainvestovat?..
(celý článek)

Samsung Galaxy S9 je opravdové dělo mezi mobilními telefony. Na telefon, který stojí přes 20 tisíc Kč, by to nemělo být nic překvapujícího. Není perfektní ve všech ohledech, ale k jeho dokonalosti chy...
Sdílejte obsah s přáteliDESIGN

Osobně neznám lépe vypadající telefon, než je Galaxy S9. Po vizuální stránce nedošlo téměř k žádným změnám v porovnání se starší S8. Skleněná záda, kovový rám, nádherně zahnutý displej po stranách, stále odolný vůči prachu a vodě. Můžete ho ponořit do hloubky 1,5 metru až po dobu 30 minut.

Vyberte si Samsung Galaxy S9

Po designové stránce je významnou změnou přemístěná čtečka otisků prstů, která se přesunula pod objektiv fotoaparátu. Čtečka funguje velmi dobře, je spolehlivá, zaznamená drtivou většinu pokusů a je relativně rychlá.

CHYTRÝ ASISTENT?

Jedna z mála věcí, které mi na telefonu opravdu vadí, je tlačítko chytrého asistenta Bixby. Bixby neumí česky a je zrovna na takovém místě, kde ho budete omylem zapínat, i když to nechcete. Naštěstí teď už na internetu najdete spoustu návodů, jak toto tlačítko přeprogramovat na jinou funkci, nebo ho úplně vypnout.

Vyberte si Samsung Galaxy S9

DISPLEJ

Téměř perfektní telefon musí mít téměř perfektní displej. Má živé barvy, tenké rámečky a skvělé pozorovací úhly. Tohle je kategorie, kde Samsung poráží veškerou konkurenci. Když je mobil zhasnutý, má zapnutý tzv always on diplej, který šetří baterii. V nastavení si můžete zvolit jeho rozlišení.  

SLUCHÁTKA

Navzdory trendu si Samsung drží svoji hrdost a nesáhl po bezdrátových sluchátkách, a za to jsem strašně ráda. Nejednou se mi stalo, že se mi vybily a není nic pohodlnějšího, než sluchátka zapojit po staru, bez redukcí a jakýchkoli omezení.

Vyberte si Samsung Galaxy S9

K balení dokonce Samsung přibalil vysoce kvalitní sluchátka AKG, která hrají skvěle. Ohledně zvuku ale došlo k vítané změně. Poprvé se v řadě S představují stereo reproduktory, které jsou poměrně hlasité a hudbu si tak užijete plnými doušky.

BATERIE

Při lehce náročnějším používání se telefon do rána vybije. Výdrž je průměrná a je to jedna z věcí, která dělá z S9 téměř perfektní telefon. Nicméně výhodou je možnost rychlo nabíjení, kdy telefon vytáhnete na 50 % za necelou půlhodinu. Na 100 % se pak dostanete za cca 1,5 hodinu. Samozřejmě u takhle drahého telefonu, jakým S9 bezpochyby je, máte rychlo nabíječku už v základním balení a není třeba ji dokupovat, jako třeba u Apple.

KAMERA

Pojďme ale k tomu, co bylo středobodem celé marketingové kampaně Samsung. Hlavním heslem byla nová definice fotoaparátu. Tento telefon fotí opravdu neskutečně. S9 je první telefon, který má fotoaparát s variabilní clonou. Při dostatku světla zvolí vyšší hodnotu f/2.4 a při horších světelných podmínkách roztáhne clonu na hodnotu f/1.5. V ostrosti fotek ale není žádný rozdíl.

Telefon umí zaznamenat video až při 60 snímcích za vteřinu při rozlišení 4K, případně až ve 40 snímcích ve full HD. Třešničkou na dortu je zpomalený záznam, který umožní nahrávat videa se snímkovací frekvencí 960 obrázků za sekundu.

Vyberte si Samsung Galaxy S9

KLADY  • Vysoce kvalitní fotoaparát


  • Stereo reproduktory


  • Krásné zpracování


  • Super zpomalená videa
ZÁPORY  • Nízká výdrž baterie


  • Tlačítko Bixby


  • Vysoká cena  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Elektronika

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: