Odhalte tajemství barefoot obuvi aneb proč si vybrat právě bosoboty?

Odhalte tajemství barefoot obuvi aneb proč si vybrat právě bosoboty?

Stále na více nohách vídáte obuv, která má podrážku pouze několik milimetrů a tato je v podstatě jen potažená slabší látkou? Jedná se o barefoot obuv, která se těší stále větší oblibě, a to po celém světě. Mnoho rodičů na ně od malička nechává navykat i své děti. O co se vlastně jedná a proč je tato obuv tak doporučovaná a oblíbená?

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Co je barefoot obuv?

Barefoot vlastně v překladu znamená naboso. Pokud se obouváme do barefoot obuvi, znamená to, že vykonáváme snahu napodobit chůzi naboso a dopřát tak našim nohám dostatek volnosti a přirozenosti, pohodlí. Mnoho lidí se v této obuvi cítí spojeni se zemí a více vnímají chůzi na rozdíl od používání klasické obuvi.

Jak poznáme barefoot obuv?

Špička barefoot obuvi je anatomicky tvarovaná, a to proto, aby naše prsty na nohou měly dostatek místa pro pohyb prstů na rozdíl od užívání klasické obuvi, kde se naše prsty kříží a trpí nedostatkem prostoru. Vyhneme se tak různým problémům jako jsou například puchýře a podobně.

Co se týká podrážky barefoot obuvi, tak tato je velmi měkká, aby naše chodidla vnímala veškeré druhy povrchů a aby se tak mohly posilovat svaly celého chodidla a také nožní klenba. Podrážka je silná maximálně pouhých 6 mm.

Sklon podrážky od špičky po patu musí být nulový, abychom při běhu či chůzi dosáhli správného držení těla.

Pro koho je barefoot obuv nevhodná?

Nemůžeme tvrdit, že barefoot obuv může nosit každý. Najdeme totiž spoustu nemocí – diagnóz, které vylučují nošení barefoot obuvi, jelikož právě ta daná nemoc vyžaduje právě pevnou ortopedickou obuv. Avšak i člověk s diagnózou vyžadující pevnou obuv může jednou za čas využít barefoot. Nemusí bosý běhat zrovna maratony, avšak občasnou chůzí naboso v parku či na zahradě v trávě nebo v ranní rose svému zdraví neuškodí.

Proč právě barefoot obuv?

I když si to právě neuvědomujeme, tak nošení nevhodné obuvi je pro naše tělo velkou zátěží. Pokud si říkáme, že nás se to netýká a nemáme žádné problémy, pozor! Co není, může být. Problémy s krční páteří vlivem nošení nesprávných bot se neprojeví ihned. Nevhodná obuv negativně působí na bederní a krční páteř, způsobuje bolesti hlavy a kloubů dolních končetin.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Lee Cooper Tenisky Bílá

Velikost 40 / Bílá / Textil, syntetika / Pro ženy / Lee cooper
1 079,- Kč
699,- Kč
Detail

Vybíráme z tipů