článek

Nákup oblečení přes internet. Proč na něj někteří nedají dopustit a jiní se ho bojí?


Stejně jako mnoho jiného i nákupy lze obstarat z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Sortiment je opravdu široký a nových e-shopů mnohdy s až bizardními specializacemi stále přibývá. Jak si nás získávají e-shopy s oděvy? Co nám mohou nabídnout? Jaký je jejich potenciál a v čem před nimi dosud drží náskok kamenné prodejny?..
(celý článek)

Stejně jako mnoho jiného i nákupy lze obstarat z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Sortiment je opravdu široký a nových e-shopů mnohdy s až bizardními specializacemi stále přibývá. Jak si nás ...
Sdílejte obsah s přáteliNení zboží jako zboží


„Nakupuji přes internet různé věci, kosmetiku, některé trvanlivé potraviny i elektroniku a knihy, ale objednat si oblečení se bojím,“ svěřila se jedna ze zákaznic. Není sama, mnoho zákazníků se shodne na tom, že na oblečení si před koupí raději sáhnou a pokud je jim příjemný použitý materiál, tak jej teprve vyzkoušejí. Vybírat oděvy podle naměřených velikostí jim přijde jako kupovat zajíce v pytli.

Jistě, mnohé e-shopy nabízejí rychlou výměnu nevyhovujícího zboží nebo dokonce možnost zaslání oblečení k vyzkoušení, ale představa starostí s tím spojených mnoho zákazníků od nakupovaní oblečení přes internet spíše odrazuje. Osobní výběr v prodejně a komunikace s prodavačkou jim je přece jen příjemnější než formulář e-shopu, skrze který s obchodem komunikují. Jsou tu ale i jiné aspekty.

Vyberte si Oblečení online

Pohodlí, soukromí i možnost nakupovat kdykoliv hraje e-shopům do karet


Chození od prodejny k prodejně, může být únavné a zdlouhavé. Když se k tomu přidá ještě nepříjemný personál a stísněný a neosobní prostor zkušební kabinky může se stát pro některé až hororovou představou. A co teprve, když s sebou vláčíte malé děti? To se pak stává nakupování přes internet téměř vysvobozením. Žádné běhání mezi stojany a regály ani obličeje unavených prodavaček. Objednané věci přijdou až k vašim dveřím, vše hezky zabalené a připravené k vyzkoušení. To ovšem není hlavní důvod, proč se e-shopy s oblečením začínají těšit čím dál tím větší oblibě.

„Nakupuji většinu oblečení na internetu. Nemusím chodit po obchodech a nové věci vyberu z domova s šálkem kávy v ruce.“ I tento názor zaznívá čím dál častěji. Vybírat zboží můžete prakticky v kteroukoliv denní hodinu a je jedno jestli při tom právě vaříte nebo třeba čekáte na autobus. Nákup navíc můžete kdykoli přerušit a vrátit se k němu později. Stejně tak snadno si můžete vyhlédnuté zboží uložit a rozhodnout o jeho koupi později, třeba po konzultaci s kamarádkou.

Vyberte si Oblečení online

Záruka spokojenosti? Důležité jsou zkušenosti!


Prodejců nabízejících přes internet oblečení je nepřeberně. Vybrat mezi nimi není vždy tak snadné. Všichni si snaží získat zákazníky, a tak lákají na různé slevové akce či benefity spojené s nákupem. Hezké stránky a reklamní kampaně jistě e-shopu přilákají nové zákazníky, mnohem důležitější je ale něco jiného.

Dobré zkušenosti zákazníků, jsou tím, co drží jejich podnikání. Jen spokojený zákazník zakoupí další zboží a jen spokojený zákazník doporučí obchod přátelům a známým. Reklamu a hezký web si může zajistit téměř každý internetový obchod, ale skutečnou důvěru získá prodejce teprve se zákazníky.

E-shopy se liší nejen cenou, ale také kvalitou prodávaného zboží i přístupem k zákazníkům. „Mám vybrané e-shopy, ze kterých objednávám,“ svěřuje se jedna ze zákaznic. „Sedí velikosti i popis materiálu,“ vysvětluje. Stejně jako mnoho zákazníků i ona vkládá důvěru v dobrá doporučení do přátel.

Dobré recenze mají velkou váhu, ale na internetu obzvlášť platí, že není recenze jako recenze. Desítky kladných ohlasů od anonymních přispěvatelů nejsou ani zdaleka tak hodnotné jako jedna jediná z ověřeného zdroje a zákazníci to vědí.

Vyberte si Oblečení online

Budoucnost nákupů


Nakupování se mění a je jen na nás, jakým směrem se budou inovace v této oblasti ubírat. Nebojte se novinek a zkuste je. První zkušenost je vždycky důležitá a někdy i špatná zkušenost má svou hodnotu.

Nebyli jste s nákupem přes internet spokojení? Podělte se o svou zkušenost. Ostatně, jste to i vy, kdo tvoří důležitou část celého obchodního odvětví. Třeba se právě váš názor stane motorem pro změnu v kurzu, kterým se ubírá současné nakupování. Stejně jako v jiných oblastech i zde je prostor pro nové nápady, které má kdo ocenit.

Vyberte si Oblečení online


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu