Má PS3 ještě stále co nabídnout?

Má PS3 ještě stále co nabídnout?

Herní konzole, to je kapitola sama o sobě. Zatímco největší boj mezi sebou svádějí PS4 a Xbox One, existují i další konzole, jako třeba ty od Nintenda, které se snaží dostat na vrchol. Kromě těchto “nových“ konzolí jsou tu ale i ty staré, na které již spousta uživatelů zapomněla. Typickým příkladem je Playstation 3, který vedle svého mladšího sourozence vypadá, no zkrátka dost zaostale. I když PS3 nemůže PS4 konkurovat, existují důvody, proč si přeci jen tuto konzoli pořídit a my vám je zde vypí

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Nízká cena

Použitý PS3 pořídíte již kolem 3 000 Kč. Proč použitý? Podle nás se již nevyplatí koupit zcela nový, navíc na českém trhu existuje plno konzolových bazarů, které prodávané zboží otestují, popř. opraví a vy tak budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Příznivá cena samotné konzole není zdaleka jediný důvod ke koupi. Za ne mnoho peněz seženete i použité hry a ovladače. Ovladač lze sehnat i zcela nový neoriginální za cenu okolo 400 Kč.

Slušný výběr her

Myslíte si, že PS3 je konzolí dávných časů? Možná vás překvapí, že na této konzoli rozjedete GTA V, Diablo 3 nebo nejnovější Fifu. Zkrátka hry na PS3 mají hráčům ještě stále co nabídnout, a i když na tuto konzoli již nevychází mnoho nových titulů, nudit se rozhodně nebudete. Kromě již zmíněných herních klasik doporučujeme vyzkoušet i The Elder Scrolls V: Skyrim, NHL: Legacy Edition, Gran Turismo 5, Half-Life 2, Little Big Planet nebo některý z dílů Far Cry.

Příchod PS5?

Není velkým tajemstvím, že v následujících letech se můžeme těšit na novou generaci konzolí od Playstationu. Pokud jste ještě konzolemi nepolíbení a zvažujete koupi PS4, radíme vám počkat. Až na trh přijde PS5, cena PS4 půjde rapidně dolů. A proto můžete na těch pár let, než PS5 vyjde, ukojit své hráčské touhy na Playstationu 3.

Hry, které si na PS4 nezahrajete

Pokud patříte ke starší generaci hráčů, jistě oceníte fakt, že některé starší klasiky na PS4 zkrátka nerozjedete. Typickým příkladem je již zmíněná hra Half-Life 2, která nadchla tisíce hráčů nebo předchůdce současně populární pecky Red Dead Redemption 2.

Playstation 3 je konzole, která podle nás ještě zdaleka nepatří do šrotu. Chápeme, že náročné hráče zrovna neosloví, ale pro ty méně náročné, kteří nechtějí investovat mnoho peněz do současné generace konzolí je PS “trojka“ ideální volbou.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů