Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka

Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka
313 313 1128
313,- Kč

Původní cena: 313,- Kč


Hodnocení:


Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka z kategorie média, knihy, se slevou kupte přes Chci.cz.

Knihy DobrovskýZískejte tento produkt se slevou z obchodu Knihy Dobrovský a budete spokojení s dodaným Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka .

Detailní informace

Publikace vyšla u příležitosti výstavy v galerii Villa Pellé. Zdena Šafka * 17. února 1953 Praha Malířka, textilní a kostýmní výtvarnice, scénografka, pedagožka, restaurátorka 1971-1973 Školský ústav umělecké výroby Praha 1974-1981 Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha (Bohuslav Felcman) V letech 1983-1989 byla kostýmní výtvarnicí v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Pak začala podnikat jako oděvní návrhářka pod logem Zdena Šafka (1989-1998). Přišlo několik ocenění i zakázka na slavnostní uniformy pro olympijské hry v Lillehammeru (1994), ale podni...k se nepodařilo udržet. Následovalo pětileté období, kdy autorka působila jako odborná asistentka na Katedře designu Technické univerzity v Liberci. Teprve potom šla na volnou nohu a věnovala se plně volné tvorbě. Vedle práce na tapiseriích začala také malovat. Od figurální tvorby postupně přecházela ke krajinám a přírodě. Když získala dům v Kryštofově Údolí, začala pracovat na sérii Nejkrásnější viadukt, která byla poprvé vystavena v místním Muzeu betlémů (2014). Pak přišlo další zjednodušování forem až téměř na plošný obrys. I přesto je zejména z obrazů "lesních interiérů" cítit, že jsou inspirovány Jizerskými horami. V roce 2017 jí vyšla monografie. Působí ve Vraném nad Vltavou a Kryštofově Údolí.

Produkt je výrobek značky Kant ,distribuovaný s EAN kódem 9788074374074.

Procházet zboží z kategorie Média Kant, Knihy Kant.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Podrobné informace o produktu

  • Stav zboží: Nové


Podobné zboží značky a kategorie

Podobné zboží se slevou

Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka a další podobné zlevněné zboží z kategorie média sleva, knihy sleva, zde zakoupíte vždy výhodně.

Další informace o značce Kant a něco z její historie najdete na stránkách České Wikipedii nebo na Anglické Wikipedii.

Pokud jste u nás neuspěli zkuste značku Kant najít na srovnávači Heureka.cz nebo na Pricemania.cz.

Zdena Šafka - Martin Dostál, Zdena Šafka
Právě si prohlížíte...

313,- Kč