Klimatizace do bytu – elegantní řešení vašeho pohodlí v horkých letních dnech

Klimatizace do bytu – elegantní řešení vašeho pohodlí v horkých letních dnech

Ať už se stěhujete do nového bytu, kde není klimatizace nainstalována, nebo se vám stará klimatizace rozbila, může být nákup nové klimatizace obrovskou bolestí hlavy. Žádný strach! Jsme tu, abychom vám pomohli.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Změny počasí jsou obvykle velmi prudké a než se nadějete, budete buď zpocení, nebo promrzlí na kost. Pokud váš dům nemá centrální klimatizaci nebo vaše stávající bytová klimatizace přestala fungovat, je na čase investovat do kvalitní klimatizace do bytu.

Nákup nové klimatizace je však ošemetná záležitost. Existuje několik nových modelů, spousta značek a řada věcí, které musíte zvážit. Například, která klimatizace do bytu je energeticky nejúspornější nebo nejlevnější. Před samotným nákupem klimatizace byste se měli seznámit se některými věcmi, na které byste si měli dát pozor, než investujete do nové klimatizační jednotky.

Věci, které je třeba zvážit při nákupu klimatizace do bytu

Nákup klimatizace do bytu vám přinese užitek pouze v případě, že si pořídíte vhodnou klimatizační jednotku pro váš prostor. Když se necháte zlákat k pořízení nejvýkonnější jednotky nebo jednotky s nejnižší cenou, může to pro vás znamenat větší zklamání. Zde je několik věcí, které je třeba zvážit, abyste si byli jisti, že si vyberete tu nejlepší klimatizaci pro svůj byt.

1. Plocha vašeho pokoje

První věc, kterou musíte vypočítat, je čtvereční stopa prostoru vašeho bytu, abyste získali ideální velikost klimatizace do bytu. To lze provést jednoduše pomocí tohoto vzorce.Pro čtvercové nebo obdélníkové plochy: Plocha = délka × šířka

2. Chladicí výkon vaší jednotky klimatizace do bytu

Výkon klimatizace do bytu se měří v britských tepelných jednotkách, známých také jako BTU. Tato jednotka se používá k určení chladicího/topného výkonu klimatizační jednotky. Čím vyšší je BTU, tím je klimatizace výkonnější a tím větší prostor dokáže vytápět nebo chladit.Obecně platí, že na každý metr čtvereční bytu potřebujete 20 BTU. Takže pro byt o rozloze 200 metrů čtverečních budete potřebovat klimatizaci s jednotkou 4000 BTU a pro byt o rozloze 500 metrů čtverečních se nejlépe hodí jednotka s jednotkou 10 000 BTU.

3. Velikost jednotky klimatizace do bytu

Pokud se snažíte najít klimatizační jednotku do malého bytu, možná budete v pokušení koupit nejvýkonnější klimatizaci na trhu a tím to hasne. Avšak klimatizace, která je pro váš byt nebo prostor příliš velká, vám nepomůže. Bude zabírat další místo a spotřebovávat více energie.Na druhou stranu, pokud je klimatizace do vašeho bytu příliš malá, nedokáže udržet požadovanou teplotu a úroveň vlhkosti. Ujistěte se tedy, že klimatizace, kterou si pořizujete, je vhodná pro váš byt.

4. Cenová dostupnost klimatizace do bytu

Nelze popřít, že váš rozpočet rozhoduje o tom, co si můžete nebo nemůžete koupit. Nejlepší by bylo, kdybyste se snažili vybrat klimatizaci, která je dostatečně výkonná pro udržení klimatu ve vašem bytě, ale nezruinuje váš rozpočet.Okenní klimatizace jsou levné, mini-splity jsou trochu dražší, ale jejich vysoká energetická účinnost vám pomůže hodně ušetřit na účtech. Investice do spolehlivé klimatizace do bytu je tedy vždy správnou volbou.

5. Energetická účinnost klimatizace do bytu Energetická účinnost se měří ve dvou jednotkách. SEER: sezónní ukazatel energetické účinnosti - čím vyšší je hodnota SEER, tím je klimatizace energeticky úspornější. HSPF: topná sezónní funkce - určuje jak efektivně klimatizace pracuje jako tepelné čerpadlo. Tyto metriky jsou důležité, protože přímo ovlivňují účty za energii. Čím vyšší je hodnocení, tím účinnější je vaše klimatizační jednotka.

6. Další funkce klimatizace do bytu

Kdo by nechtěl klimatizaci, která nabízí něco víc než jen vytápění nebo chlazení prostoru? V současné době je mnoho klimatizací vybaveno extra funkcemi. Například mnoho klimatizací nyní nabízí režim Follow Me, který vám pomůže dosáhnout rovnoměrnější teploty v celém prostoru. Kromě toho se také velmi hodí ekologický režim, režim samočištění, turbo režim nebo funkce časovače.

Typy klimatizace do bytu

Pojďme se vrhnout na podrobnosti o typech klimatizace do bytu, které jsou ideální pro použití v bytě. Můžete si vybrat kterýkoli z těchto chladicích systémů v závislosti na dispozicích vašeho domu, úsilí, které můžete vynaložit na instalaci, a rozpočtu, který máte k dispozici.

• Splitová klimatizace do bytu

Vestavné jednotky se hůře instalují, ale nezabírají místo u okna a lze je použít pro všechny prostory. Mají také vzduchotěsnější uložení, což znamená menší energetické ztráty. Jsou to nejúčinnější bezkanálové klimatizace. V porovnání se všemi ostatními klimatizacemi dokáží vytápět nebo chladit váš byt, přičemž spotřebují jen malý zlomek energie, kterou spotřebují jiné klimatizace. Moderní modely jsou navíc dostatečně výkonné pro chlazení malých bytů a dostatečně elegantní, aby nenarušovaly interiér. Pokud jde o instalaci mini-split klimatizací, je tento proces ve srovnání s instalací potrubní klimatizace poměrně jednoduchý a zvládnete ho i sami.

Mají dvě části - vnitřní a venkovní jednotku. Vnitřní jednotka se montuje vysoko na stěnu uvnitř místnosti, zatímco venkovní jednotka, ve které je kompresor, se montuje venku.

• Přenosné klimatizace klimatizace do bytu

Pokud chcete klimatizaci, kterou můžete v bytě přenášet, zvolte přenosnou neboli mobilní klimatizaci do bytu. I když máte ve svém bytě možnost centrální klimatizace, mohou se ve vašem domě vyskytnout zákoutí a místa, kde se teplota necítí dobře. Dobrá přenosná klimatizace vám pomůže tento problém vyřešit. Použití přenosné klimatizace má navíc větší smysl, pokud potřebujete klimatizaci v jedné nebo dvou místnostech vašeho bytu. Nebudete tak muset vytápět nebo chladit celý byt, abyste dosáhli správné teploty v místnosti.

Proces instalace přenosných klimatizací je také poměrně jednoduchý. Lze je nastavit pomocí sady, která je součástí balení. Stačí jen vyvést výfukovou hadici z okna, zapojit ji a můžete začít.

Na trhu jsou k dispozici dva typy přenosných klimatizací do bytu.

- Přenosná klimatizační jednotka s jednou hadicí: Tyto klimatizace jsou vybaveny jedinou hadicí pro přívod a odvod vzduchu. Nezabírají mnoho místa a jsou levné.

- Dvouhadicová přenosná klimatizační jednotka: Jedná se o nejlepší přenosnou klimatizaci do bytu. Má samostatné hadice pro nasávání a odsávání vzduchu. Díky tomu chladí mnohem rychleji a jsou účinnější než jednotky s jednou hadicí.

• Okenní klimatizace

Tyto klimatizace jsou mezi lidmi oblíbené nejen proto, že jsou levné, ale také proto, že okenní klimatizace se snadno instalují a jsou dostatečně výkonné, aby vás ochladily. Tyto jednotky fungují stejně jako ostatní klimatizace. Odstraňují vlhkost z vnitřního vzduchu a ochlazují tak váš prostor.

Můžete je spárovat s termostaty okenních klimatizací a získat tak inteligentní funkce, jako je ovládání klimatizace v době vaší nepřítomnosti nebo nastavení týdenních plánů.

Kolik energie spotřebuje domácí klimatizace?

Domácí klimatizace má obvykle nízký chladicí výkon, což znamená, že ani spotřeba energie není příliš vysoká. Klimatizace s nejnižším výkonem 2,6 kW tedy spotřebuje méně než 1 kW elektrické energie za hodinu provozu.

Je důležitá třída energetické účinnosti?

Čím je zařízení úspornější, tím vyšší je jeho energetická třída. Při nákupu klimatizace se proto vyplatí dbát na to, aby energetická třída jednotky byla alespoň třída A. Při provozu klimatizace nezapomeňte zavřít okna v klimatizované místnosti, čímž přispějete k úspoře účtů za energii. Na dálkovém ovladači nenastavujte příliš nízkou teplotu v místnosti, protože to může zvýšit provozní náklady.

Závěrem

Najít správnou klimatizaci pro váš obytný prostor není snadné. Hledání ideální klimatizace do bytu je však snazší, když znáte velikost svého bytu, uspořádání místností a rozpočet. Při výběru správné jednotky vám může pomoci pohled na ukazatele, jako je energetická účinnost klimatizace a další funkce, které klimatizace nabízí. Chcete-li udržet ideální klima, spárujte klimatizaci do bytu s inteligentními řídicími jednotkami klimatizace a využívejte pokročilé funkce automatizace.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů