článek

Jak vybrat kuchyňský robot?


Jak již název napovídá, robot dokáže dělat věci sám po jeho správném na..
(celý článek)

Jak již název napovídá, robot dokáže dělat věci sám po jeho správném na...
Sdílejte obsah s přáteliJak již název napovídá, robot dokáže dělat věci sám po jeho správném naprogramování. To je případ i robota kuchyňského, který si v kuchyni poradí takřka sám. Umí šlehat, drtit, mixovat, sekat a mnoho dalšího co se při vaření rozhodně hodí. Kuchyňských robotů se vyrábí hned několik typů, jak se v nich vyznat poradíme právě v našem článku. Čtěte, jak správně vybrat kuchyňský robot, abyste zbytečně neutráceli za levná zařízení, která jsou k „ničemu“.

Robot je určen hlavně k tomu, aby šetřil čas při vaření a také místo ve vaší kuchyni. Místo toho, abyste vlastnili několik přístrojů zvlášť, jako šlehač, mixér, drtič či cokoliv jiného, máte vše v jednom. Stačí pouze vyndat ze skříně, zapojit do elektrické energie a můžete začít pracovat.

Pokud vás naše řádky doposud zaujali a uvažujete o koupi prvního kuchyňského robota nebo chcete vyměnit starý a dosluhující, rozhodně při pořízení nešetřete. Je mnohem lepší koupit dražší robot, než jej neustále vyměňovat za nový. Předem si ujasněte funkce, které chcete, aby robot uměl a nedivili jste se pak, že nemá, to co jste požadovali. Naopak není rozhodně zapotřebí pořizovat nejmodernější přístroj za desítky tisíc korun s mnoha funkcemi, které ani nevyužijete. Nejideálnější je tedy zlatá střední cesta za několik málo tisíc korun. Ceny takovýchto robotů se pohybují zhruba od 3 do 7 tisíc korun.

Funkce kuchyňských robotů


Hnětení a šlehání
Jedná se o funkce, které využijete zejména při pečení. Šlehací metly na sníh a míchací metly jsou součástí robotů.

Sekání a strouhání
Pokud preferujete zdravou stravu, jsou tyto funkce přesně pro vás. Mnoho kuchyňských robotů disponuje přídavnými nástavci na sekání a strouhání (jemné i hrubé).

Mixování a mletí
Jako za starých časů. Mlýnek na maso obsahují i dnešní kuchyňské roboty, nicméně v modernější podobě. Je důležité ovšem vlastnit výkonnější mixér a mlýnek.

Odšťavňování a lisování
Pro zdravou stravu jsou důležité i zdravé nápoje. Pomocí těchto funkcí připravíte skvělé ovocné šťávy s bohatými vitamíny.

Ostatní funkce
Bezpečnostní pojistka
Protiskluzové nožičky
Pojistka proti přehřátí motoru
Regulace rychlosti

Parametry kuchyňských robotů


Příkon
Prvním parametrem je příkon. Čím je příkon vyšší, tím samozřejmě je robot výkonnější a má větší sílu. Hodnota příkonu by se měla pohybovat ideálně od 500 W a více.

Velikost mísy
tento parametr je také důležitý, protože pokud máte malou mísu, pečení se může protáhnout, musíte totiž připravovat těsto po částech. Ve větší míse můžete udělat vše najednou.

Materiál
Kuchyňské roboty jsou vyrobeny nejčastěji z kovu a plastu. Pokud materiál kov převládá, robot se stává stabilnějším a odolnějším, což je rozhodně výhoda, ale nutné je počítat s vyšší pořizovací cenou.


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie: Bílé zboží

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: