článek

Jak se zbavit pavouků u vás doma


Příroda se pomalu chystá uložit k zimnímu spánku, a tak se i ta nejdrobnější z..
(celý článek)

Příroda se pomalu chystá uložit k zimnímu spánku, a tak se i ta nejdrobnější z...
Sdílejte obsah s přáteliPříroda se pomalu chystá uložit k zimnímu spánku, a tak se i ta nejdrobnější zvířátka derou do našich domovů a hledají teplé místečko k přezimování. Pokud nepatříte mezi milovníky pavouků, poradíme vám, jak jim ani na podzim nedat u vás doma šanci.

Pavouk je nezvaný, ale také neškodný host

Který navíc umí pomoci. Pokud však trpíte arachnofobií, zřejmě vám jeho prospěšné pobývání u vás doma nebude nic platné. Musíme však zmínit, že pavouci jsou vítanými hosty. Nekoušou, nebudí vás ze spánku, a navíc se postarají o mnohem nebezpečnější škůdce. Komu myslíte že vděčíte za to, že váš dům se neotřásá pod bzukotem much a komárů? Proto zabití nemusí být jediný způsob, jak se pavouka zbavit.

Dejte mu šanci jinde

Pokud pavouka u sebe doma nestrpíte, zkuste ho hned neusmrtit, ale přestěhovat. Stačí vám k tomu sklenička a třeba vyřazená platební karta. A samozřejmě odvaha. Pomocí karty a skleničky pavouka opatrně a bezpečně odchytíte. A následně přemístíte buď ven na zahradu nebo třeba na půdu či do sklepa. Do těchto místností tak často nechodíte a pavouk i zde bude pracovat pro vaše rodinné blaho.

Vsaďte na prevenci a babské rady

Pokud pavouky doma za žádnou cenu nechcete, zkuste vyzkoušet osvědčené triky, jak jim váš domov znepříjemnit. Pak se mu vyhnou obloukem. Stačí na parapet vysázet třeba mátu peprnou, která pavoukům nevoní. I obyčejné kaštany a žaludy položené na parapetu jsou zaručeným odpuzovačem těchto rychlých tvorů. Rámy oken můžete pravidelně potírat i citrónovou šťávou. Důležité je také zaměřit se na pořádek v domácnosti – obzvláště ve spíži. I pravidelné vynášení odpadků a zbavování se dalšího nevítaného hmyzu, jako potravinových molů, sníží výskyt pavouků ve vašem domě. Do něj se totiž uchylují nejen za teplem, ale také za potravou. I moskytiéra v okně je tak dobrou prevencí.

Když chcete dát přednost postřiku

Vyzkoušejte spíše než chemický, koupený v první drogerii, po domácku vyrobený účinný likvidátor i odpuzovač pavouků. Stačí si do rozprašovače připravit směs vyrobenou z octa, chilli papriky a litru vody. Vyzkoušet můžete i ultrazvukové odpuzovače pavouků. Zakoupit samozřejmě můžete i zmiňovaný insekticid – jen dejte pozor na následné dobré vyvětrání a ochránění oděvů i potravin před zásahem postřiku.


  • Autor:
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: