Inspirace do ložnice

Inspirace do ložnice

Ložnice je stvořena pro odpočinek, relaxaci a načerpání potřebných nových sil prostřednictvím spánku. Příjemnou atmosféru navodíte vhodným výběrem nábytku. Styl se musí snoubit s funkčností, praktičností a pohodlím. Proměňte ložnici na oázu klidu plnou harmonických snů.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Ložnice je stvořena pro odpočinek, relaxaci a načerpání potřebných nových sil prostřednictvím spánku. Příjemnou atmosféru navodíte vhodným výběrem nábytku. Styl se musí snoubit s funkčností,  praktičností a pohodlím. Proměňte ložnici na oázu klidu plnou harmonických snů.

Zařizování domu či bytu je poměrně dlouhý a náročný proces, který vyžaduje čas, energii i peníze. Každému pokoji bychom měli věnovat náležitou pozornost. Ložnice není jen pokoj na spaní, kam chodíte jen vy a stejně jej nikdo jiný neuvidí. Spánek je důležitý pro naše každodenní fungování. Dbejte i na výběr samotné místnosti. Ne každý pokoj je vhodný jako ložnice. Podstatná je orientace pokoje na sever, severo-východ nebo severo-západ, čímž získáte příjemný a osvěžující chládek vhodný na spaní. Zohledněte i pozici v domě vzhledem ke hlučnosti.

Zařizování ložnice

Ložnice by měla být vkusně zařízená místnost, ve které se budete cítit uvolněně a příjemně. Každý kus nábytku dá ložnici osobitou atmosférou. Bez ohledu na velikost prostoru, nechte tento pokoj dýchat, nepřeplňte jej nábytkem a zbytečnostmi. V ložnici nemá být nic, co podněcuje k aktivitě a neklidu. Nepatří sem elektronika, pracovní stůl, šicí stroj ani žehlicí prkno. Pro kvalitní odpočinek eliminujte všechny negativní vlivy a zatlačte je do pozadí. Stejně pečliví buďte u výběru barev a vzorů. Vyhněte se výrazným barvám burcujícím k aktivitě. Vsaďte na bílou, béžovou a pastelové odstíny barev. Fotografie dětí, rodiny a přátel dejte raději nad krb v obývacím pokoji.

Komfortní postel nade vše

Základním prvkem každé ložnice je samozřejmě kvalitní postel. Můžete si vybrat z nejrůznějších stylů, barev, materiálů a designových provedení. Volte vždy pro vlastní pohodlí raději větší délku, šířku i výšku postele, ze které se vám pak bude lépe stávat. Právě tyto faktory nejvíce ovlivňují komfort a pohodlí během spánku. Přispěje i kvalitní povlečení a prostěradlo. Pro zachování a upevnění zdraví vždy vsaďte i na kvalitní rošt a matrace. Postel umísťujte tak, abyste k ní měli vždy snadný přístup i v noci. Zohledněte přívod tepla a možný průvan.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů