článek

Elektronická čtečka knih, vyplatí se?


O elektronických čtečkách knih vždy kolovaly dobré a špatné názory záro..
(celý článek)

O elektronických čtečkách knih vždy kolovaly dobré a špatné názory záro...
Sdílejte obsah s přáteliO elektronických čtečkách knih vždy kolovaly dobré a špatné názory zároveň. Mnozí nedají dopustit na svůj papír a hmatatelnost knihy, ti jiní zase mají svůj tablet či telefon, který jim pro vše postačí a pálivé světlo do očí jim nevadí. Nicméně kdo nevyzkouší, nic neví.

Proč pořídit?

To je otázka, kterou si pokládají obě skupiny lidí. Je důležité si uvědomit, zda čtení natolik milujete, že nechcete skončit na tabletu, a zda s sebou nechcete tahat spoustu tlustých (ty my čtenáři máme nejraději) knih, za které platíte neskutečné pálky. Pokud se tedy rozhodnete jít alespoň na malou obhlídku elektra, určitě tím jenom získáte.

Pokud se zeptáme na to hlavní, a sice jaké jsou její výhody, jedná se především o její kompaktnost, která se rozhodně nedá srovnat s žádnou knihou a tabletem. Vzhledem k tomu, že čtečka funguje na principu elektronického inkoustu, který je vtištěný do displeje tak, aby nemusel svítit, je její výdrž ohromná. U některých dokonce dosahuje i měsíce, a to už je co říct.

Záleží tedy na vás, jak ji budete chtít využívat. Buď jako reálnou knihu, u které si musíte rozsvítit lampičku (doporučuji), anebo, v případě nouze, s nasvíceným displejem. To však neznamená, že by displej generoval záření jako prostý tablet, je jen nasvícený malými lampičkami okolo nebo pod ním, takže oči to rozhodně neunaví!

Jakou si vybrat?

Je spousta druhů elektronických čteček knih, od obyčejných s tlačítkovým systémem až po ty s dotykovým displejem, či takové, které jsou voděodolné. Toto rozhodnutí je však nejsnazší, protože stačí, abyste si je podrželi v ruce, osahali a mrkli na cenu. Já osobně preferuji tlačítkový systém z toho důvodu, že si nemusím sahat na displej.

Druhý bod výběru se týká značky. U nás jsou nejrozšířenější dva druhy: PocketBook a Kindle od Amazonu.

-PocketBook má mnoho výhod. Tak zaprvé je v české lokalizaci, zadruhé jsou v těchto čtečkách už předem nahrané knížky z různých žánrů a od různých autorů a zatřetí jsou všechny kompatibilní knihy s koncovkou .epub, kterou já považuji za jednu z nejlepších. Pokračujte pro výběr čteček PocketBook!

-Kindle má obrovský výběr čteček, a především svoji velkou knihovnu s koncovkami .mobi, které já až tolik nemusím. Nicméně knihy i prostředí jsou anglicky, a tak si nepříliš dobří angličtináři moc nepočtou. Co se týče nelegálního stahování, tak i pro ty z vás to nebude příliš slavné, protože s touto koncovkou většina knih volně ke stažení není. Ledaže byste si je koupili na internetovém knihkupectví. Pokračujte pro výběr čteteček Kindle! 

Cena a konečný verdikt

Obyčejné čtečky jsou za příznivé ceny a pořídíte je už od dvou tisíc korun. Do knihovny se vám pak vejde tolik knih, že to nemáte ani šanci přečíst a zážitek ze čtení bude naprosto stejný jako u knih či u těch nejdražších čteček na trhu – právě třeba od Kindlu.

Co se týče otázky, zda koupit či nekoupit, to už je věc názoru. Nicméně já si myslím, že je víc PRO než PROTI, a tak mi nezbývá nic jiného než vám, kteří váháte, doporučit její koupi. Z vlastní zkušenosti jsem také váhal, ale nakonec ji mám, čtu každý den a kupuji mnohem levněji ve stejné kvalitě. K tomu všemu šetřím stromy, super.

TAK SMĚLE DO TOHO!


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu