Elektrická koloběžka: Jak vybrat tu pravou, aby k vám pasovala

Elektrická koloběžka: Jak vybrat tu pravou, aby k vám pasovala

Elektrická koloběžka se stává stále populárnějším způsobem dopravy v městských oblastech. Pokud se rozhodujete, kterou elektrickou koloběžku si pořídit, může to být zmatečné, protože existuje mnoho různých modelů, značek a funkcí. V tomto článku se budeme věnovat tomu, jak vybrat tu pravou pro vás.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Elektrická koloběžka: Vlastnosti a funkce

Rychlost: Většina elektrických koloběžek nabízí rychlost mezi 15 a 30 km/h. Pokud chcete rychlejší koloběžku, můžete se porozhlédnout po modelech s vyššími rychlostmi, ale pamatujte si, že maximální povolená rychlosti pro elektrické koloběžky je 25 km/h.

Dojezd: Dojezd se liší v závislosti na baterii a výkonu motoru. Většina koloběžek má dojezd mezi 20 a 50 km, ale některé modely nabízejí dojezd až 70 km. Zvažte, jak často a na jak dlouhé vzdálenosti chcete koloběžku používat.

Hmotnost: Elektrické koloběžky mají různou hmotnost. Zvažte, jak často budete koloběžku nosit nebo skladovat, protože těžší koloběžky mohou být pro některé lidi obtížné.

Velikost kol: Většina koloběžek má kola o průměru mezi 6 a 10 palci. Menší kola jsou vhodnější pro jízdu v městských oblastech s mnoha chodci a překážkami. Větší kola nabízejí pohodlnější jízdu po nerovném terénu.

Brzdy: Nejčastěji jsou brzdy umístěny na zadním kole. Některé modely však nabízejí i brzdy na předním kole, což zlepšuje brzdění. Zvažte, jaké typy brzd jsou pro vás nejlepší.

Elektrická koloběžka: Jak vybrat tu pravou

Použití: Rozhodněte se, jak budete koloběžku používat. Pokud potřebujete koloběžku používat každý den pro docházení do práce nebo do školy, zvažte modely s vyšším dojezdem. Pokud chcete koloběžku používat spíše pro rekreační účely, může být dostačující model s menším dojezdem.

Terén: Rozmyslete si, na jakém terénu budete s koloběžkou jezdit. Pokud bude většinou jízda po městských ulicích, menší kola mohou být vhodnější. Jestliže se chystáte na jízdy po nerovném terénu, vybírejte koloběžky s většími koly a lepším odpružením.

Hmotnost: Pokud se plánujete koloběžkou často přenášet nebo skládat, zvažte modely s nižší hmotností. V případě, že se vám hmotnost nezdá důležitá, vybírejte koloběžky s větším výkonem motoru a delším dojezdem.

Bezpečnost: Zvažte bezpečnostní prvky, jako jsou světla, reflektory a brzdy. Některé koloběžky mají také funkci snížení rychlosti při sjezdech nebo při brzdění.

Ceny: Elektrické koloběžky se pohybují v cenovém rozmezí od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc korun. Zvažte, kolik jste ochotni investovat do koloběžky, ale nezapomínejte na to, že dražší modely nabízejí často lepší výkon, delší dojezd a lepší bezpečnostní prvky.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů