článek

Dejte zelenou ekologickým školním pomůckám pro budoucnost vašich dětí…


První školní den je velká událost nejen pro vaše děti, znamená také hodiny strávené u nákupních regálů při výběru těch správných školních pomůcek. Je však dobré myslet co se všemi těmi pomůckami stane až je vaše dítě přestane potřebovat a jestli neobsahují zdraví nebezpečné látky. Myslete zeleně a dejte přednost školním potřebám, které jsou ekologicky šetrné k naší přírodě a dětem...
(celý článek)

První školní den je velká událost nejen pro vaše děti, znamená také hodiny strávené u nákupních regálů při výběru těch správných školních pomůcek. Je však dobré myslet co se všemi těmi pomůckami stane...
Sdílejte obsah s přáteliPrvní školní den je velká událost nejen pro vaše děti, znamená také hodiny strávené u nákupních regálů při výběru těch správných školních pomůcek. Je však dobré myslet co se všemi těmi pomůckami stane až je vaše dítě přestane potřebovat a jestli neobsahují zdraví nebezpečné látky. Myslete zeleně a dejte přednost školním potřebám, které jsou ekologicky šetrné k naší přírodě a dětem.

Ruce pryč od PVC


Mnoho dětských hraček a školních pomůcek může být vyrobeno z PVC, které obsahuje velmi nebezpečné ftaláty, jež mohou dětem poškodit ledviny nebo játra. Jako spotřebitel je velmi složité, které pomůcky z PVC obsahují nebezpečné látky, proto je lepší se nebezpečnému PVC úplně vyhnout. Dejte si hlavně pozor na levné výrobky z číny. Většinou jsou z velmi nekvalitních materiálů, které obsahují zdraví škodlivé látky.

Zelené psaní


Ekologické propisky
Na našem trhu se stále častěji objevují produkty z recyklovaných PET lahví, z kukuřičného škrobu a nebo ze dřeva. Propisky, vyrobené z PET lahví, bývají povětšinou vyrobené z druhotných surovin. Na naši planetě je tolik nevyužitého materiálu a tak je lepší ho znovu použít. Třeba řada BeGreen od výrobce Pilot je minimálně ze 70 % z recyklovaných materiálů. Cenově jsou tyto propisky srovnatelné s konvenčními a ekologická ohleduplnost tak nestojí nic navíc.Výrobce Pentel pak nabízí více než 71 % recyklovaného materiálu v “eko” propisce či mikrotužce, v propisce BIC je recyklovaného materiálu ještě o 5 % více.

Podobné je to i s propiskami ze dřeva či z papíru. I kukuřičný škrob má svůj obchodní název. Materiál Greenplast vzhledem připomínající sklo, který se prodává pod značkou Paper Green ICO a stojí pár korun, je vlastně z kukuřice. Při teplotě mezi 60 a 80 stupni a vlhkosti 50 až 70 % z propisky do šesti až dvanácti týdnů moc nezbude. Musí však být zajištěn také dostatečný přístup mikroorganismů a kyslíku. Nemusíte se ale bát, že se propiska rozpadne během psaní dopisu, to podle výrobce nehrozí.

Recyklovaný papír
Školáci ročně spotřebují desítky sešitů. Je dobré se zamyslet a položit si otázku, stojí za to investovat do kácení stromů, když je zde recyklovaný papír? Recyklovaný papír obstojí úplně stejně a zároveň ušetříte naši přírodu.

Desatero zeleného školáka


Dáváme přednost školním pomůckám bez PVC.

Kupujme školní sešity ze sběrového papíru

Kupujeme neparfémované psací potřeby nebo gumy.

Dáváme přednost mazacím gumám z přírodní gumy – kaučuku.

Dáváme přednost fixům, barvám a lepidlům na vodní bázi bez obsahu organických rozpouštědel.

Dáváme přednost nelakovaným tužkám a pastelkám.

Při výběru školních potřeb dáváme přednost biologicky rozložitelným nebo snadno recyklovatelným materiálům z obnovitelných surovin, jako je dřevo, papír, případně textil nebo kov.

Předcházejme vzniku odpadu – vyhýbejme se školním pomůckám na jedno použití.

Kupujeme školní pomůcky, u kterých víme, kdo je a za jakých podmínek vyrobil – pokud je to možné, preferujeme české výrobce.  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu