článek

Chci DRON! Proč si jej koupit a jak jej vybrat?


Kdo by nechtěl vidět svět, známé i neznámé věci z jiné perspektivy? Dron – l&ea..
(celý článek)

Kdo by nechtěl vidět svět, známé i neznámé věci z jiné perspektivy? Dron – l&ea...
Sdílejte obsah s přáteliKdo by nechtěl vidět svět, známé i neznámé věci z jiné perspektivy? Dron – létající kvadrokoptéra – vám umožní prohlédnout si notoricky známá místa, historické objekty, budovy i nádhernou přírodu zcela jinýma očima. Patříte-li mezi ty, kteří rádi objevují, poznávají a učí se novým věcem, bude dron rozhodně nádherným dárkem, se kterým si užijete spoustu zábavy.

Jak vlastně dron funguje a co umí?

Dron je létající RC model, který můžete velmi pohodlně a přehledně ovládat svým chytrým mobilním telefonem nebo speciálním dálkovým ovladačem. Jednoduché modely jsou určeny pouze k létání. Ty kvalitnější už umožňují oblíbené fotografování či natáčení videí díky instalované a velmi stabilní i výkonné kameře. Díky ní můžete získat efektní a doslova profesionální záběry z oblíbených i neprobádaných míst. Drony mohou mít různý počet vrtulí – nejrozšířenější jsou modely se čtveřicí vrtulí. Profesionální filmaři pak využívají modely se šesti či osmi vrtulemi pro lepší stabilitu. Více vrtulí dronu také dává schopnost unést fotoaparáty či kamery s vyšší hmotností. Součástí drona je kvalitní baterie, která jej ve vzduchu udrží několik desítek minut a vozit s sebou můžete i baterii náhradní pro prodloužení vzdušného zážitku.

Proč podlehnout kouzlu dronu?

Určitě jste už někdy přemýšleli nad tím, jaké by to asi bylo dívat se na svět z ptačí perspektivy. A právě dron vám tento jedinečný a dech beroucí pohled bravurně a s přehledem umožní. Můžete si jej s sebou vzít na procházku do přírody, do lesa, zkrátka kamkoli a pořídit si jedinečné snímky i originální videa. Levnější modely drona jsou odolnější proti nárazům, pádům a jsou tak ideální pro trénink i výuku ovládání. Dražší drony jsou již vybaveny gyroskopem pro stabilizaci kamery, získáte s nimi profesionální záběry ve vysokém rozlišení a i ve vzduchu vydrží déle.

Jak vybrat nejlepší dron?

Dronů je mnoho typů. Základem jsou 4 motory, vrtule a počítač uvnitř dronu, tzv. řadič, který se stará o stabilitu dronu. Některé modely jsou pak dále určeny spíše pro agilnější létání, jiné zaměřeny více na stabilitu, umožňující kvalitnější focení či natáčení z výšky. Drony mohou mít jednodušší či složitější ovládání – pokud si vybíráte svůj první model, rozhodně vsaďte na dobré ovládání, abyste dron hned při prvním přistání nerozbili. Dražší modely dronů jsou pak vybaveny především více senzory pro let, pro úplného začátečníka a méně technicky zdatného nadšence je lepší investovat menší částku do prvního drona. Když si totiž nacvičíte důkladně ovládání drona, můžete jej poslat dál a koupit si pořádný model. Navíc, pokud toužíte vyloženě pouze po létání, tento model drona vám i postačí. Chcete-li však také fotit a natáčet videa, rozhodně vás jednoduchý začátečnický model neuspokojí.

Rozhodně je tedy důležité investovat do pár důležitých detailů:

-základem je dobrý ovladač. Tato investice nestárne a kvalitní ovladač vydrží i několik let
-kvalitní nabíječka. Možná vás to překvapí, ale i tento faktor významně ovlivňuje vaši spokojenost s dronem. Dron se nabíjí vcelku často a jen kvalitní akumulátor mu poskytne pořádnou dávku energie
-baterie s pořádnou výdrží. Náhradní baterie vám navíc umožní užít si létání na maximum a nebudete muset čekat, až se jediná baterka nabije

A nezapomeňte! Pilotování dronů se řídí podmínkami o provozu bezpilotních letounů. Je tak moudré a prozíravé si je náležitě nastudovat!

DJI Goggles (DJIG0250)

DJI Goggles (DJIG0250)


11 490,- Kč  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Dětské zboží

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: